Manchester United odrobił straty z pierwszego, przegranego na wyjeździe 1:2 meczu z FC Midtjylland. Na Old Trafford gospodarze rozgromili ekipę z Danii 5:1.

>>>Manchester United - FC Midtjylland 5:1. Zobacz gole

W grze pozostają także inne angielskie drużyny: Liverpool wyeliminował Augsburg wygrywając 1:0 po golu Jamesa Milnera z rzutu w karnego w 5. minucie, a Tottenham pokonał Fiorentinę 3:0 (Jakub Błaszczykowski grał w drużynie z Florencji od 74. minuty.). Borussia Dortmund bez Łukasza Piszczka (uraz łydki) po raz drugi wygrała z FC Porto, tym razem na wyjeździe 1:0.

Z rozgrywek odpadli piłkarze Schalke 04 Gelsenkirchen. W rewanżowym meczu 1/16 finału szósty zespół niemieckiej Bundesligi przegrał na własnym boisku z Szachaterem Donieck 0:3. W pierwszym spotkaniu nie było bramek i do kolejnej rundy awansował ukraiński zespół.

Valencia drugi raz rozgromiła Rapid Wiedeń - tym razem na wyjeździe 4:0. Przed tygodniem u siebie Hiszpanie wygrali 6:0.

Awans wywalczyły też Athletic Bilbao, Bayer Leverkusen, Sparta Praga, Lazio Rzym, Fenerbahce Stambuł, Basel, Sevilla, Villareal i Sporting Braga.
Pary 1/8 finału zostaną rozlosowane w piątek w Nyonie w Szwajcarii.