Władze Legii Warszawa zmieniły zasady dystrybucji biletów w porównaniu do poprzednich meczów wyjazdowych w europejskich pucharach. Wcześniej stołeczny klub sprzedawał bilety na te spotkania także w kasach osobom, które znajdowały się bazie kibiców. Nie miał jednak kontroli nad tym, do kogo te bilety trafiły później.

Reklama

Zmniejszyliśmy to ryzyko do minimum, ponieważ w momencie sprzedaży do kupującego trafia tylko voucher. Natomiast bilety kibice będą mogli odebrać już w Holandii, wedle przygotowanych wcześniej list – powiedział dyrektor Legii ds. mediów Seweryn Dmowski.

Na mecz w Amsterdamie dla kibiców Legii przeznaczono 2,6 tys. biletów. Ich dystrybucją oraz organizacją całego przedsięwzięcia zajęło się Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.

Zaproponowana przez SKLW i zaaprobowana przez klub formuła organizacji ma na celu zminimalizowania ryzyka jakichkolwiek incydentów podczas tego wyjazdu. Odstąpiliśmy od otwartej sprzedaży biletów w kasach, ponieważ w takim modelu nie mieliśmy pewności, do kogo finalnie mogą trafić bilety. SKLW przedstawiło nam listę kibiców, którą sprawdziliśmy pod kątem zakazów stadionowych. Dodatkowo nasi pracownicy współpracują z lokalnymi władzami w Amsterdamie oraz polskimi służbami konsularnymi w Holandii – dodał Dmowski.

Aby zapobiec konfrontacji kibiców Legii z fanami Ajaksu ci pierwsi bilety, w zamian za vouchery, mają odebrać w Hadze. W tym mieście zorganizowana będzie zbiórka fanów polskiego zespołu, którzy autokarami pojadą w dniu meczu na stadion Ajaksu. Po spotkaniu autokarami mają wrócić do Hagi.

Do Amsterdamu wybiera się jednak sporo grupa kibiców, która nie ma wejściówek na czwartkowy mecz.

Zaraz po losowaniu par 1/16 finału LE kupiłem bilet lotniczy do Amsterdamu. Dopiero później starałem się o wejściówkę na mecz. Kilka dni później kupiłem bilet na mecz w Amsterdamie za pośrednictwem jednej z firm dystrybuującej bilety. Po kilku godzinach ta sama firma zwróciła mi pieniądze, ponieważ dostałem informację, że Ajax wprowadził zakaz sprzedaży wejściówek dla Polaków – powiedział Marcin, kibic z Warszawy.

Początek meczu rewanżowego 1/16 finału Ligi Europejskiej Ajax Amsterdam – Legia Warszawa w czwartek o godz. 19.