Jak podają słowackie media, w środę po godzinie 21 w centrum Bratysławy doszło do "średniowiecznej bitwy", w której wzięli udział chuligani związani z Cracovią i Ajaksem Amsterdam oraz Lewskim Sofia. "Pasy" wieczorem w Dunajskiej Stredzie zagrają spotkanie z miejscowym DAC 1904 w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Europy. Z kolei fani Lewskiego odwiedzili stolicę Słowacji w drodze na spotkanie w Rużomberoku.

Reklama

Do starcia chuliganów doszło na ulicy Venturskiej, która jest licznie odwiedzana przez turystów. Niszczono wszystko, co znalazło się w ich rękach. Obrzucano się kawiarnianymi stolikami i krzesłami.

"Pomimo faktu, że policja była przygotowana na możliwość zakłócenia porządku publicznego, to doszło do przypadkowego starcia między polskimi i bułgarskimi fanami na ulicy Venturskiej" - powiedziała rzeczniczka policji Lucia Mihalikova, cytowana przez słowackie media.

Według oficjalnych danych zatrzymano 107 osób, w tym 51 Bułgarów, 41 Polaków i 15 Holendrów (to fani Ajaksu zaprzyjaźnieni z Cracovią). 56 z nich postawiono zarzut chuligaństwa. Osiem osób odniosło lekkie obrażenia.

Mecz DAC 1904 Dunasjka Streda – Cracovia rozpocznie się o godz. 20:30.