Mecz w Glasgow 18 marca obfitował w wiele zdarzeń, nie tylko sportowych. Dwóch piłkarzy Rangers zobaczyło czerwone kartki, a później Slavia zarzuciła rywalom "bezprecedensową brutalność" na boisku.

Reklama

Po spotkaniu Kamara poskarżył się na rasistowskie zachowanie. Był wściekły po tym, jak Kudela pochylił się nad nim i powiedział coś, zakrywając usta, wywołując przepychanki na boisku w końcówce meczu.

Kudela w oświadczeniu wydanym przez Slavię zaprzeczył, jakoby użył słów na tle rasistowskim. Czeski klub zarzucił również Kamarze, że zaatakował rywala w tunelu prowadzącym do szatni po zakończeniu spotkania i uderzał go pięściami w głowę.

Za swoje zachowanie Kamara, ciemnoskóry reprezentant Finlandii, także nie uniknął kary - nie będzie mógł wystąpić w najbliższych trzech spotkaniach UEFA.

Reklama

Kudela był tymczasowo zawieszony i nie wystąpił już w ubiegłym tygodniu w Londynie, kiedy Slavia zremisowała z Arsenalem 1:1 w ćwierćfinale LE. Czech nie będzie już uczestniczył w tym sezonie w tych rozgrywkach i najprawdopodobniej nie zagra w żadnym meczu drużyny narodowej w rozpoczynających się 11 czerwca mistrzostwach Europy.

Slavia wygrała z Rangers FC w Glasgow 2:0, a w pierwszym meczu zremisowała 1:1, i awansowała do ćwierćfinału. Rewanż z Arsenalem rozegra w czwartkowy wieczór.