Po raz pierwszy od kwietnia 2017 roku i ćwierćfinału Ligi Mistrzów z Atletico Madryt drużyna trenera Brendana Rodgersa będzie mogła w wyjazdowym pojedynku w europejskich pucharach liczyć na wsparcie własnych kibiców. Przez ostatnie cztery lata albo zespół nie uczestniczył w rywalizacji międzynarodowej, albo - jak ostatnio - na przeszkodzie stały ograniczenia sanitarne w związku z pandemią COVID-19.

Reklama

Do Polski wybiera się około 800 sympatyków "Lisów", a klub przygotował dla nich m.in. mapę atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć i odwiedzić w Warszawie.

Na stronie internetowej klubu zauważano, że Warszawa stwarza oszałamiającą scenerię dla tego etapu kontynentalnej przygody, a na kibiców czeka m.in. wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO Stare Miasto czy rejsy wycieczkowe po Wiśle.

Tymczasem drużyna po trzygodzinnej podróży ma w programie sporo zajęć. O godz. 18.15 trener Rodgers i skrzydłowy Harvey Barnes, którego gol w końcówce na 2:2 dał jeden punkt na inaugurację LE z Napoli, spotkają się z dziennikarzami na konferencji prasowej, a 45 minut później całą drużynę czeka trening na Stadionie Wojska Polskiego.

Spotkanie online

Z kolei wieczorem dwóch piłkarzy "Lisów" - Nigeryjczyk Kelechi Iheanacho i Ademola Lookman - wezmą udział w specjalnym spotkaniu online z kibicami, którzy wybrali się do Polski. Towarzyszyć im będą byli kapitanowie zespołu Matt Elliott i Steve Walsh, których klub zabrał do Warszawy jako ambasadorów.

Reklama

Zespół z Leicester nigdy wcześniej w europejskich pucharach nie trafił na rywala z Polski.

Czwartkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18.45. W tym samym czasie w drugim meczu grupy C Napoli podejmie Spartaka Moskwa, którego legioniści pokonali na inaugurację na wyjeździe 1:0.

Program 2. kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europy:

grupa A
Sparta Praga - Rangers FC (godz. 18.45)
Olympique Lyon - Broendby Kopenhaga (18.45)

Tabela:
M Z R P bramki pkt
1. Olympique Lyon 1 1 0 0 2-0 3
2. Broendby Kopenhaga 1 0 1 0 0-0 1
. Sparta Praga 1 0 1 0 0-0 1
4. Rangers FC 1 0 0 1 0-2 0

grupa B
Sturm Graz - PSV Eindhoven (18.45)
Real Sociedad - AS Monaco (18.45)

1. AS Monaco 1 1 0 0 1-0 3
2. PSV Eindhoven 1 0 1 0 2-2 1
. Real Sociedad 1 0 1 0 2-2 1
4. Sturm Graz 0 0 0 1 0-1 0

grupa C
Legia Warszawa - Leicester City (18.45)
SSC Napoli - Spartak Moskwa (18.45)

1. Legia Warszawa 1 1 0 0 1-0 3
2. Leicester City 1 0 1 0 2-2 1
. SSC Napoli 1 0 1 0 2-2 1
4. Spartak Moskwa 1 0 0 1 0-1 0

grupa D
Fenerbahce Stambuł - Olympiakos Pireus (18.45)
Royal Antwerpia - Eintracht Frankfurt (18.45)

1. Olympiakos Pireus 1 1 0 0 2-1 3
2. Eintracht Frankfurt 1 0 1 0 1-1 1
. Fenerbahce Stambuł 1 0 1 0 1-1 1
4. Royal Antwerpia 1 0 0 1 1-2 0

grupa E
Olympique Marsylia - Galatasaray Stambuł (21.00)
Lazio Rzym - Lokomotiw Moskwa (21.00)

1. Galatasaray Stambuł 1 1 0 0 1-0 3
2. Lokomotiw Moskwa 1 0 1 0 1-1 1
. Olympique Marsylia 1 0 1 0 1-1 1
4. Lazio Rzym 1 0 0 1 0-1 0

grupa F
Sporting Braga - FC Midtjylland (21.00)
Łudogorec Razgrad - Crvena Zvezda Belgrad (21.00)

1. Crvena Zvezda Belgrad 1 1 0 0 2-1 3
2. FC Midtjylland 1 0 1 0 1-1 1
. Łudogorec Razgrad 1 0 1 0 1-1 1
4. Sporting Braga 1 0 0 1 1-2 0

grupa G
Ferencvaros Budapeszt - Betis Sewilla (21.00)
Celtic Glasgow - Bayer Leverkusen (21.00)

1. Betis Sewilla 1 1 0 0 4-3 3
2. Bayer Leverkusen 1 1 0 0 2-1 3
3. Celtic Glasgow 1 0 0 1 3-4 0
4. Ferencvaros Budapeszt 1 0 0 1 1-2 0

grupa H
West Ham United - Rapid Wiedeń (21.00)
KRC Genk - Dinamo Zagrzeb (21.00)

1. West Ham United 1 1 0 0 2-0 3
2. KRC Genk 1 1 0 0 1-0 3
3. Rapid Wiedeń 1 0 0 1 0-1 0
4. Dinamo Zagrzeb 1 0 0 1 0-2 0