Powołujący się na włoskie media lizboński portal Desporto ao Minuto ustalił, że liczne mandaty wypisano duńskiemu zawodnikowi podczas jego występów w Lecce, gdzie do lipca br. rozegrał 91 spotkań.

Reklama

Według danych włoskich służb tylko w ciągu jednego miesiąca występów Hjulmanda we włoskim klubie duńskiemu pomocnikowi drogówka wystawiła 103 mandaty. W sumie ich liczba jest wyższa, ale ratusz odmówił ich podania, gdyż “część kar się przedawniła”, lub została anulowana decyzją lokalnego sądu.

Sprawa ujrzała światło dzienne w związku z ujawnieniem kilkutysięcznych długów piłkarza wobec miasta podczas październikowej sesji rady włoskiego miasta.

Jak ustalił Desporto ao Minuto zawodnik Sportingu Lizbona został zobowiązany do zapłacenia 80 mandatów drogowych, a także kosztów rozpraw sądowych.

24-letni Hjulmand, który w Lecce występował od sierpnia 2021 r. pierwszy raz złamał przepisy o ruchu drogowym trzy miesiące po debiucie w barwach włoskiego klubu.

Raków Częstochowa podejmie piłkarzy lizbońskiego Sportingu 26 października. Rewanż zostanie rozegrany w stolicy Portugalii 9 listopada.