W innym dwumeczu, w którym może wystąpić polski piłkarz, West Ham United z bramkarzem Łukaszem Fabiańskim zmierzy się z SC Freiburg. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Niemczech.

Brighton i West Ham byli rozstawieni

W 1/8 finału wystąpią drużyny, które zajęły pierwsze miejsca w swoich grupach LE, oraz zwycięzcy dwumeczów barażowych pomiędzy ekipami z drugich pozycji a "spadkowiczami" z Ligi Mistrzów.

Reklama

Zwycięzcy grup LE - m.in. Brighton i West Ham - byli w losowaniu rozstawieni. Obowiązywała zasada, że w tej fazie nie mogą na siebie trafić kluby z tego samego kraju.

Reklama

Finał w Dublinie

Pierwsze mecze zostaną rozegrane 7 marca, ale wyjątkiem jest pierwsze starcie Sportingu Lizbona z Atalantą Bergamo, które odbędzie się dwa dni wcześniej. Tę decyzję Europejska Unia Piłkarska (UEFA) podjęła celem uniknięcia konieczności rozegrania dwóch meczów w Lizbonie tego samego dnia, bo w tej fazie dojdzie też rywalizacji Benfiki z Rangers FC.

Pozostałe pary tworzą: Sparta Praga i Liverpool, Olympique Marsylia i Villarreal, AC Milan i Slavia Praga oraz Karabach Agdam i Bayer Leverkusen.

Finał tej edycji LE zaplanowano na 22 maja w Dublinie.

Pary 1/8 finału piłkarskiej Ligi Europy (na pierwszym miejscu gospodarz pierwszego meczu):
5 marca, wtorek
Sporting Lizbona - Atalanta Bergamo
7 marca, czwartek
Sparta Praga - Liverpool
Olympique Marsylia - Villarreal
AS Roma - Brighton & Hove Albion
Benfica Lizbona - Rangers
FC SC Freiburg - West Ham United
AC Milan - Slavia Praga
Karabach Agdam - Bayer Leverkusen
Rewanże - 14 marca
Program kolejnych rund:
Losowanie par 1/4 i 1/2 finału: 15 marca
Ćwierćfinały: 11 i 18 kwietnia
Półfinały: 2 i 9 maja
Finał: 22 maja, Dublin (Irlandia)