Francuski zespół, który na inaugurację LE zremisował z Realem Sociedad San Sebastian 1:1, już po 35 minutach przegrywał 0:2. Po przerwie drugiego gola tego dnia dla gospodarzy uzyskał Argentyńczyk Taty Castellanos, a w 65. minucie polski bramkarz sprokurował rzut karny, został ukarany żółtą kartką, a z 11 metrów pokonał go i - jak się okazało - ustalił rezultat Mattia Zaccagni. Lazio, które przed tygodniem pokonało Dynamo Kijów 3:0, na razie ma najlepszy bilans spośród 36 uczestników fazy ligowej LE.

Poza włoską drużyną kompletem punktów po dwóch spotkaniach mogą się pochwalić jeszcze tylko Tottenham Hotspur (2:1 z Ferencvarosem Budapeszt) i Anderlecht Bruksela (2:1 z Realem Sociedad).

Starcia w Pradze

W Pradze Slavia zremisowała 1:1 z Ajaksem Amsterdam, który w ostatniej rundzie kwalifikacji okazał się lepszy od Jagiellonii Białystok.

Przed meczem doszło do starć miejscowej policji z fanami ekipy gości, którzy próbowali sforsować bramy i dostać się na stadion bez biletów. Jak poinformowała policja, po zastosowaniu środków przymusu opanowano sytuację, a kilka osób zostało zatrzymanych. Wcześniej, gdy fani z Holandii zebrali się na Starym Mieście, znaleziono u nich m.in. noże i kije baseballowe.

Wyniki 2. kolejki Ligi Europy: 3 października, czwartek Ferencvaros Budapeszt - Tottenham Hotspur 1:2 (0:1) Lazio Rzym - OGC Nice 4:1 (2:1) Maccabi Tel Awiw - FC Midtjylland 0:2 (0:1) Olympiakos Pireus - SC Braga 3:0 (1:0) Karabach Agdam - Malmoe FF 1:2 (1:1) Real Sociedad San Sebastian - RSC Anderlecht 1:2 (1:2) RFS Ryga - Galatasaray Stambuł 2:2 (1:2) Slavia Praga - Ajax Amsterdam 1:1 (0:1) TSG 1899 Hoffenheim - Dynamo Kijów 2:0 (1:0) grają później Athletic Bilbao - AZ Alkmaar Besiktas Stambuł - Eintracht Frankfurt FC Porto - Manchester United Rangers FC - Olympique Lyon IF Elfsborg - AS Roma PAOK Saloniki - FCSB Bukareszt Twente Enschede - Fenerbahce Stambuł Union St. Gilloise - FK Bodoe/Glimt Viktoria Pilzno - Łudogorec Razgrad