Wszystko wskazywało na to, że Roma tym razem poradzi sobie z niżej notowanym rywalem. W 43. minucie prowadzenie gościom dał Lorenzo Pellegrini. Jednak w drugiej połowie gospodarze trafili do siatki dwukrotnie: najpierw dokonał tego Brice Wembangomo (56.), a w końcówce meczu zwycięstwo Bodoe/Glimt zapewnił Hugo Vetlesen.

To trzeci mecz Romy pod wodzą Mourinho z tym rywalem i Portugalczyk jeszcze ani razu nie cieszył się zwycięstwa. W fazie grupowej w Rzymie padł remis 2:2. Rewanż planowany jest na 14 kwietnia.

W drużynie Romy do 65. minuty grał Nicola Zalewski.

W przyszłym tygodniu zakończy się też rywalizacja w trzech pozostałych parach. W czwartek w pierwszych meczach Feyenoord Rotterdam zremisował u siebie ze Slavią Praga 3:3, Olympique Marsylia, z kontuzjowanym Arkadiuszem Milikiem poza kadrą, pokonała we Francji PAOK Saloniki 2:1, a w spotkaniu Leicester City z PSV Eindhoven w Anglii gole nie padły.

Finał pierwszej edycji Ligi Konferencji zaplanowany jest na 25 maja w Tiranie.