Wobec pięciu mężczyzn, w tym sympatyka PAOK, orzeczono kary pozbawienia wolności w zawieszeniu, zakaz stadionowy i zakaz wjazdu na terytorium Francji.

Prokuratura podaje, że dwóch greckich kibiców zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, kradzież broni i przemoc z jej użyciem wobec osoby sprawującej funkcję publiczną.

Reklama

Czterech innych mężczyzn znajduje się w areszcie policyjnym za akty przemocy także z użyciem broni przeciwko policji oraz rzucanie kamieniami. Wśród zatrzymanych jest dwóch małoletnich w wieku powyżej 16 lat. Obaj podlegają alternatywnym środkom kary.

Od środy wieczorem w Marsylii dochodziło do incydentów między greckimi kibicami a fanami miejscowego Olympique. Zamieszki były kontynuowane w czwartek przez rozpoczęciem meczu i trwały podczas zawodów na Stade Velodrome. Kibice obu drużyn obrzucali się racami. Spotkanie na krótko zostało przerwane, a mecz sędziował Szymon Marciniak.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy OM (grało bez kontuzjowanego Arkadiusza Milika) wygrał 2:1. Rewanż zaplanowano na 14 kwietnia w Salonikach.