"UEFA ukarała klub za użycie środków pirotechnicznych (67,5 tysiąca euro) i wywieszenie transparentu z prowokacyjnym hasłem (10 tysięcy euro) podczas meczu domowego oraz 20 tysięcy euro za niewłaściwe zachowanie kibiców i zniszczenia obiektu podczas spotkania wyjazdowego. Łączna kwota kar to 97,5 tysiąca euro" - napisano w komunikacie Pogonii

Reklama

Jak dodano, UEFA upomniała szczeciński klub i trenera Jensa Gustafssona za opóźnienie rozpoczęcia pierwszego meczu, a na kibiców Pogoni nałożono karę zakazu wyjazdowego na okres trzech spotkań (rozgrywek organizowanych przez UEFA).

"Pogoń Szczecin S.A. potwierdza, iż zostały jej doręczone decyzje Komisji Dyscyplinarnej UEFA za mecz z Broendby - domowy oraz wyjazdowy. Obie decyzje są jednak nieprawomocne oraz nie zawierały pisemnego uzasadnienia. Pogoń Szczecin S.A. wystąpiła do Komisji Dyscyplinarnej UEFA o sporządzenie pisemnego uzasadnienia obu decyzji i - dopiero po doręczeniu takiego pisemnego uzasadnienia obu decyzji - od każdej z nich będzie miała prawo wniesienia apelacji" - przekazano w komunikacie szczecińskiego klubu.

Piłkarze Pogoni nie zdołali przejść drugiej rundy kwalifikacji LK. W rewanżowym meczu przegrali na wyjeździe z Broendby 0:4. Tydzień wcześniej w Szczecinie padł remis 1:1.

Reklama