Pierwszy raz do siatki "Królewski" "Lewy" trafił już w 8 minucie. Kolejne gole reprezentant Polski strzelił w drugiej połowie. W ciągu szesnastu minut między 50. a 66. minutą napastnik BVB zdobył trzy bramki.

>>>Borussia - Real 4:1. Zobacz gole

Real był praktycznie tak samo bezradny w starciu z Borussią, jak dzień wcześniej Barcelona w pojedynku z Bayernem Monachium. "Królewscy" od Katalończyków przed rewanżem są w otyle lepszej sytuacji, że strzelili jednego gola na wyjeździe. W 4. minucie po wielkim błędzie Matsa Hummelsa do siatki gospodarzy trafił Cristano Ronaldo.

Finał Ligi Mistrzów bez Barcelony i Realu? Niemieckie drużyny są bardzo blisko awansu. Hiszpańscy potentaci w rewanżach będą musieli dokonać rzeczy prawie niemożliwych. Katalończycy muszą wygrać 5:0, a "Królewscy" 3:0.

Borussia Dortmund - Real Madryt 4:1 (1:1)

Bramki: Lewandowski 8', 50', 55', 67' - Ronaldo 42

Borussia: Weidenfeller - Piszczek (83. Grosskreutz), Subotić, Hummels, Schmelzer - Bender, Gundogan (90+1. Schieber) - Błaszczykowski (82. Kehl), Goetze, Reus - Lewandowski

Real: Lopez - Ramos, Varane, Pepe, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso (80. Kaka) - Oezil, Modrić (68. Di Maria), Ronaldo - Higuain 968. Benzema)

Żółte kartki: Lewandowski - Oezil, Khedira, Ramos