Chyba nikt nie spodziewał się, że ten mecz może potoczyć się dla Borussii Dortmund tak źle. Ambitnie grający piłkarze Napoli narzucili gościom niezwykle szybkie tempo gry, a w 29. minucie wyszli na prowadzenie po golu Higuaina. Najgorsze dla Borussii miało jednak dopiero nadejść. Z powodu kłótni z arbitrem z boiska wyrzucono trenera Juergena Kloppa. Chwilę później kontuzję złapał Mats Hummels. Jakby tego było mało czerwoną kartę zobaczył bramkarz Dortmundu Roman Weidenfeller. Grająca w dziesiątkę Borussia nie wiele już mogła zdziałać. W 67. minucie Napoli podwyższyło na 2:0. Gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę, ale tym razem samobójczą.

Całe spotkanie w barwach Borussii rozegrał Robert Lewandowski. Jakub Błaszczykowski grał w pierwszej połowie, ale musiał zejść po czerwonej kartce dla Weidenfellera.