"Lewy" pierwszego gola strzelił już w 19. minucie spotkania. Drugiego dołożył dziesięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Polak wykorzystał rzut karny. Wcześniej na listę strzelców wpisał się Marco Reus. W ten sposób Borussia pokonała gości 3:0 i dzięki temu zdobyła pierwsze trzy punkty w tej edycji Ligi Mistrzów.

Więcej emocji było w Glasgow, gdzie miejscowy Celtic podejmował słynną Barcelonę. Katalończycy na Wyspy przybyli bez swojej największej gwiazdy. Lionel Messi nie mógł zagrac w tym meczu z powodu kontuzji.

Jego koledzy aż do 76. minuty spotkania nie potrafili umieścić piłki w bramce gospodarzy. Dopiero niespełna kwadrans przed końcem pojedynku gola strzelił Cesc Fabregas.

Wyniki wtorkowych meczów Ligi Mistrzów:

Grupa E:
>>>FC Basel - Schalke Gelsenkirchen 0:1 (0:0) - Draxler (54.)
>>>Steaua Bukareszt - Chelsea Londyn 0:4 (0:2) - Ramires 2 (20., 55.), Georgievski (44. - samobójcza), Lampard (90.)
Tabela grupy E:
1. Schalke 6 4-0
2. Chelsea 3 5-2
3. Basel 3 2-2
4. Steaua 0 0-7

Grupa F:
>>>Borussia Dortmund - Olympique Marsylia 3:0 (1:0) - Lewandowski 2 (19., 79. - karny), Reus (52.)
>>>Arsenal Londyn - SSC Napoli 2:0 (2:0) - Ozil (8.), Giroud (15.)

>>>Zenit Sankt Petersburg - Austria Wiedeń 0:0
>>>FC Porto - Atletico Madryt 1:2 (1:0) - Jackson Martinez (16.) - Godin (58.), Arda Turan (86.)
Tabela grupy G:
1. Atletico 6 5-2
2. Porto 3 2-2
3. Austria 1 0-1
4. Zenit 1 1-3

Grupa H:
>>>Ajax Amsterdam - AC Milan 1:1 (0:0) - Denswil (90.) - Balotelli (90. - z karnego)
>>>Celtic Glasgow - Barcelona 0:1 (0:0) - Fabregas (76.)