"“Corriere della Sera" przypomina, że swój pierwszy puchar mistrzów w epoce Berlusconiego Milan zdobył wygrywając z Barceloną 4:0. Było to w maju 1989 roku. Epoka ta minęła jak się zdaje bezpowrotnie z tego prostego powodu, dodaje mediolański dziennik, że były premier skąpi ostatnio pieniędzy na piłkę nożną. Milan dał z siebie wczoraj na Camp Nou wszystko, ale miał tego niewiele, konstatuje komentator Mario Sconcerti. Według niego nie ma sensu zastanawiać się, dlaczego Mario Balotelli nie grał od początku tego spotkania, lecz nad tym, co zmieni się w samym mediolańskim klubie po tej porażce.

Reklama

Rzymski dziennik "La Repubblica" nie wątpi, że dotarło do wszystkich, iż klub z Mediolanu jest w bardzo niedobrej kondycji - ciężka anemia, jak pisze gazeta.

Wszyscy zaś są zgodni, że bilans tej kolejki Ligi Mistrzów nie wypadł całkowicie ujemnie wyłącznie dzięki Napoli. Zespół z Neapolu zgromadził do tej pory trzykrotnie więcej punktów niż Juventus i prawie dwa razy tyle, co Milan, a gra przecież w najtrudniejszej grupie.