W najciekawszym meczu Bayer Leverkusen pokonał na własnym stadionie z Lazio Rzym 3:0, choć w pierwszym spotkaniu „Aptekarze” przegrali 0:1. Gole dla niemieckiego zespołu strzelali Hakan Calhanoglu (40. minuta), Admir Mehmedi (48. minuta) i Karim Bellarabi (88. minuta).

W innym meczu FC Astana zremisowała na wyjeździe z APOEL-em Nikozja 1:1. Przed tygodniem drużyna z Kazachstanu wygrała u siebie 1:0 i w przyszłym sezonie, jako pierwszy klub z tego kraju zagra w fazie grupowej Lidze Mistrzów.

Emocjonujące spotkanie oglądali kibice w Chimkach, gdzie piłkarze CSKA Moskwa mierzyli się ze Sportingiem Lizbona. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla wicemistrzów Rosji, choć w pierwszym spotkaniu podopieczni Leonida Slutskiego przegrali 1:2.

W innym spotkaniu Manchester United wygrał na wyjeździe z Club Brugge 4:0. Hattrickiem popisał się napastnik „Czerwonych Diabłów”, Wayne Rooney. Reprezentant Anglii trafiał w 20., 49., i 57. minucie. Czwartego gola dla angielskiej drużyny strzelił w 63. minucie Hiszpan Ander Herrera.

Wyniki wszystkich środowych meczów:
APOEL Nikozja - FC Astana 1:1 (w pierwszym meczu 0:1 - awans FC Astana)
Club Brugge - Manchester United 0:4 (w pierwszym meczu 1:3 - awans Manchester United)
CSKA Moskwa - Sporting Lizbona 3:1 (w pierwszym meczu 1:2 - awans CSKA Moskwa )
Bayer Leverkusen - Lazio Rzym 3:0 (w pierwszym meczu 0:1 - awans Bayer Leverkusen)
Partizan Belgrad - BATE Borysów 2:1 (w pierwszym meczu 0:1 - awans BATE Borysów)