To był drugi ze środowych meczów. Kilka godzin wcześniej awans wywalczyła Benfica, która po zwycięstwie u siebie nad Zenitem 1:0, w rewanżu w Rosji wygrała 2:1. Wszystkie trafienia w tym spotkaniu zaliczyli piłkarze z Ameryki Południowej.

Wbrew temu, co sugeruje wynik, losy awansu ważyły się niemal do końca. W 69. minucie po ładnej akcji Jurija Żyrkowa bramkę dla gospodarzy strzałem z bliska zdobył Brazylijczyk Hulk.

To oznaczało, że straty są odrobione, ale końcówka meczu należała do gości. W 85. minucie bramkę w dogodnej sytuacji zdobył Argentyńczyk Nicolas Gaitan, a w doliczonym czasie zwycięstwo gościom zapewnił wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Brazylijczyk Talisca.

Pozostałe rewanżowe mecze zaplanowano na 15-16 marca. W ostatnim z tych terminów odbędą się szlagiery - Bayern Monachium Roberta Lewandowskiego podejmie Juventus (w Turynie było 2:2), a broniąca tytułu Barcelona, mająca zaliczkę 2:0, zagra u siebie z Arsenalem Londyn.

Ćwierćfinały odbędą się w terminach 5-6 oraz 12-13 kwietnia, półfinały - 26-27 kwietnia oraz 3-4 maja, a najważniejszą datą w tym sezonie będzie 28 maja, kiedy na San Siro w Mediolanie zostanie rozegrany finał.

Zenit St. Petersburg - Benfica Lizbona 1:2 (0:0).
>>>Bramki: dla Zenita - Hulk (69); dla Benfiki - Nicolas Gaitan (85), Anderson Talisca (90+6). Zobacz wideo
Sędzia: Viktor Kassai (Węgry).
Zenit: Jurij Łodygin - Aleksandr Aniukow (58-Igor Smolnikow), Neto, Nicolas Lombaerts, Jurij Żyrkow - Aleksandr Kokorin (58-Oleg Szatow), Axel Witsel, Danny, Mauricio (82-Artur Jusupow), Hulk - Artem Dziuba.
Benfica: Ederson Moraes - Nelson Semedo, Andreas Samaris, Victor Nilsson-Lindeloef, Eliseu - Pizzi (73-Eduardo Salvio), Ljubomir Fejsa, Renato Sanches, Nicolas Gaitan - Jonas (90+2-Talisca), Kostas Mitroglou (67-Raul Jimenez).
Pierwszy mecz - 1:0 dla Benfiki; awans - Benfica. (PAP)