Robert Lewandowski (napastnik Bayernu): Byliśmy lepszą drużyną, dlatego brak awansu tak bardzo boli. Zasłużyliśmy na niego, ale taki jest właśnie futbol. Atletico zagrało defensywnie, ale tego się spodziewaliśmy.

Reklama

Philipp Lahm (kapitan Bayernu): Popełniliśmy błąd w kontrze i zostaliśmy ukarani. Nie udało nam się strzelać bramek w sytuacjach, w których powinniśmy. Próbowaliśmy wszystkiego, niestety nie wystarczyło. To przykre, kiedy odpada się z Ligi Mistrzów po tak dobrym meczu. Na pewno nie można nikogo za to obwiniać. Możemy jednak jeszcze z podniesioną głową zakończyć ten sezon i musimy skupić się teraz na Bundeslidze i finale Pucharu Niemiec. Szkoda, że nie udało nam się nagrodzić trenera, ale i nas samych za wspólnie spędzone ostatnie trzy lata.

Manuel Neuer (bramkarz Bayernu): Po takim spotkaniu trudno znaleźć odpowiednie słowa i mam wrażenie, że każdy z nas ma trudności z wyrażeniem swoich uczuć. Nie możemy mieć pretensji do Thomasa Muellera, który nie wykorzystał karnego. Już tyle jedenastek dla nas strzelił, że po prostu takie rzeczy się zdarzają.

Thomas Mueller (napastnik Bayernu): Piłka nożna potrafi był ekstremalnie brutalna. Przez 90 minut byliśmy lepszą drużyną i odpadamy z rozgrywek. Przy straconej bramce, na pewno trochę pomogliśmy rywalom. Niestety to bardzo boli.

Antoine Griezmann (napastnik Atletico): To Bayern był lepszą drużyną, ale my zdobyliśmy bramkę na wyjeździe, co zadecydowało o naszym awansie. Musimy jednak pozostać na ziemi. Nie wolno nam wpadać w euforię. Teraz czas na rozgrywki ligowe, a dopiero później możemy myśleć o finale Ligi Mistrzów.