Mistrzowie Polski do wtorkowego spotkania przystąpili po porażce w rywalizacji o Superpuchar z Lechem Poznań 1:4. W porównaniu do tego meczu do składu Legii wrócili reprezentanci swoich krajów, którzy brali udział w mistrzostwach Europy we Francji. W podstawowej jedenastce wystąpili m.in. Tomasz Jodłowiec, Ondrej Duda i Nemanja Nikolic.

Właśnie ten ostatni strzelił bramkę dla legionistów na początku drugiej połowy. W 49. minucie napastnik reprezentacji Węgier wykorzystał podanie debiutującego w barwach Legii Thibaulta Moulina i z około 14 metrów trafił do bramki. Osiem minut później do wyrównania doprowadził Matija Katanec. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocnym strzałem głową pokonał Radosława Cierzniaka.

Spotkanie toczyło się w trudnych warunkach atmosferycznych. W temperaturze 35 stopni C, panowało duża wilgotność. Z tego powodu sędzia Carlos Clos Gomez kilkakrotnie przerywał spotkanie, aby piłkarze mogli uzupełnić płyny.

Mecz toczył się w wolnym tempie i stał na niskim poziomie. W pierwszej połowie swoje okazje na zdobycie bramki mieli m.in. Adam Hlousek i Nikolic. Jednak szanse mieli również gospodarze. W drużynie mistrza Polski wyróżniał się jedynie Brazylijczyk Guilherme.

Przed rewanżem, który odbędzie się za tydzień przy Łazienkowskiej, mistrzowie Polski na pewno muszą wiele poprawić. Póki co nie było widać nowego stylu gry wprowadzonego przez albańskiego trenera Besnika Hasiego. Nie wiadomo też na ile poważny jest uraz łydki Arkadiusza Malarza, którego w przerwie zmienił Cierzniak.

Zrinjski Mostar - Legia Warszawa 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Nemanja Nikolic (49), 1:1 Matija Katanec (57-głową).
Żółte kartki: Zrinjski Mostar - Petar Stojkic, Ognjen Todorovic, Nemanja Bilbija, Matija Katanec, Tomislav Tomic; Legia - Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin.
Sędziował: Carlos Clos Gomez (Hiszpania).
Zrinjski: Dalibor Kozic - Mario Baric, Slobodan Jakovljevic, Matija Katanec, Pero Stojkic - Ivan Peko (81. Miloc Zeravica), Tomislav Tomic, Oliver Petrak, Nemanja Bilbija (87. Filip Arezina), Ognjen Todorovic (69. Miloc Filipovic) - Jasmin Mesanovic.
Legia: Arkadiusz Malarz (46. Radosław Cierzniak) - Łukasz Broź, Igor Lewczuk, Jakub Rzeźniczak, Adam Hlousek - Guilherme, Tomasz Jodłowiec, Thibault Moulin, Ondrej Duda (59. Michaił Aleksandrow), Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolic (76. Aleksandar Prijovic).