Dziennik Gazeta Prawana logo

Eliminacje Ligi Mistrzów: Klub Kądziora gra dalej, PSV już nie [WYNIKI]

30 lipca 2019, 23:16
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Damian Kądzior
Damian Kądzior/Shutterstock
Piłkarze PSV Eindhoven po porażce na wyjeździe z FC Basel 1:2 odpadli w 2. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Tydzień wcześniej zwyciężyli u siebie 3:2. Awans wywalczyło m.in. Dinamo Zagrzeb Damiana Kądziora.

Mistrz Chorwacji bez kłopotów wyeliminował gruziński zespół Saburtalo Tbilisi. Najpierw wygrał na wyjeździe 2:0, a teraz u siebie 3:0. Kądzior grał w rewanżu do 74. minuty.

Oprócz FC Basel i Dinama Zagrzeb awans we wtorek wywalczyły: Celtic Glasgow, CFR Cluj, APOEL Nikozja, Ferencvaros Budapeszt i Olympiakos Pireus, który nie dał szans w rewanżu Viktorii Pilzno (4:0, wcześniej 0:0).

W środę odbędą się pozostałe mecze. W jednym z nich HJK Helsinki podejmie Crvenę Zvezdę Belgrad. Na wyjeździe Finowie przegrali 0:2. Drużyna, która odpadnie w tej rywalizacji, zmierzy się w 3. rundzie el. Ligi Europy z Piastem Gliwice lub FK Ryga. W pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji LE polski zespół wygrał u siebie z Łotyszami 3:2.

 Wyniki rewanżowych meczów 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów (gwiazdka - awans):

wtorek, 30 lipca

JK Nomme Kalju - *Celtic Glasgow 0:2 (0:1); pierwszy mecz 0:5

Maccabi Tel Awiw - *CFR Cluj 2:2 (1:2); 0:1

*APOEL Nikozja - FK Sutjeska Niksic 3:0 (2:0); 1:0

*Dinamo Zagrzeb - Saburtalo Tbilisi 3:0 (0:0); 2:0

*FC Basel - PSV Eindhoven 2:1 (1:1); 2:3

Valletta FC - *Ferencvaros Budapeszt 1:1 (1:0); 1:3

*Olympiakos Pireus - Viktoria Pilzno 4:0 (0:0); 0:0

środa, 31 lipca 

18.00: HJK Helsinki - Crvena Zvezda Belgrad (pierwszy mecz 0:2)

19.00: Rosenborg Trondheim - BATE Borysów (1:2)

19.00: Karabach Agdam - Dundalk FC (1:1)

19.00: AIK Sztokholm - NK Maribor (1:2)

19.45: FC Kopenhaga - The New Saints FC (2:0)

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj