We wtorkowy wieczór na wielu stadionach nie brakowało emocji. W 10 spotkaniach padło 41 bramek, a sędziowie pokazali łącznie sześć czerwonych kartek. W Danii Crvena Zvezda Belgrad dopiero po 11 seriach rzutów karnych wyeliminowała FC Kopenhaga (w obu spotkaniach padł remis 1:1).

Mecz Dinama Zagrzeb z Ferencvarosem Budapeszt był akurat przykładem dominacji jednej ze stron. W Chorwacji drużyna Kądziora, którego nie było we wtorek w kadrze, zremisowała wprawdzie 1:1, ale w stolicy Węgier pewnie zwyciężyła 4:0. W kolejnej rundzie zwycięzcy zmierzą się z Rosenborgiem Trondheim, który wyeliminował NK Maribor.

W Kijowie, gdzie Kędziora rozegrał cały mecz, wicemistrz Ukrainy odpadł po zaciętej walce. W ubiegłym tygodniu w Belgii przegrał 0:1, ale stratę odrobił już w piątej minucie rewanżu. W 50. prowadził 2:1, ale w 88. goście znów wyrównali. To dawało gospodarzom tylko kilka minut na zdobycie dwóch bramek. Jedną udało się uzyskać (90+3.), ale przy wyprowadzaniu kolejnej akcji jeden z obrońców stracił piłkę, co rywale wykorzystali, ustalając wynik na 3:3 i pieczętując awans.

PAOK także nie poddał się bez walki w starciu z półfinalistą poprzedniej edycji Champions League - Ajaxem Amsterdam. W Grecji, gdzie Świderski był rezerwowym, padł remis 2:2, natomiast w rewanżu Ajax wygrał 3:2. Polak pojawił się na boisku w 63. minucie.

Porto wygrało w Rosji z Krasnodarem 1:0 w pierwszym meczu i wydawało się, że w rewanżu musi już tylko dopełnić formalności. Tymczasem podopieczni trenera Sergio Conceicao niespodziewanie stracili trzy gole jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie odrobili część strat, ale ostatecznie przegrali 2:3 i odpadli z LM.

Z rozgrywkami pożegnały się także dwa inne kluby, które można było uznać za faworytów swoich par: Celtic Glasgow przegrał u siebie z CFR Cluj 3:4 (w dwumeczu 4:5), a FC Basel uległo na wyjeździe LASK Linz 1:3 (2:5).

Mecze czwartej, ostatniej rundy eliminacji odbędą się 20-21 i 27-28 sierpnia.

FC Porto - *FK Krasnodar 2:3 (0:3); 1:0

Pary 4. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów (mecze 20-21 i 27-28 sierpnia):