W świetle rozprzestrzeniania się COVID-19 w Europie oraz decyzji podejmowanych przez rządy krajów UEFA zdecydowała o przełożeniu przyszłotygodniowych meczów - napisano w komunikacie.

Reklama

Już wcześniej odwołano wtorkowe rewanżowe mecze 1/8 finału LM Juventus Turyn - Olympique Lyon (0:1 w pierwszym) i Manchester City - Real Madryt (2:1). Na środę zaplanowane były spotkania Bayern Monachium - Chelsea Londyn (3:0) oraz Barcelona - SSC Napoli (1:1).

W piątek ujawniono, że zarażony koronawirusem jest pomocnik Chelsea Callum Hudson-Odoi. Natomiast między Hiszpanią a Włochami obowiązują restrykcje w podróżowaniu. Z tego powodu w czwartek nie odbyły się mecze 1/8 finału LE Sevilla - Roma oraz Inter Mediolan - Getafe.

Na razie nie wiadomo kiedy te spotkania się odbędą.

Na wtorek natomiast zaplanowana jest wideokonferencja 55 narodowych europejskich federacji piłkarskich, podczas której zostanie omówiona aktualna sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Według "L'Equipe", a także anonimowego źródła agencji AP, UEFA jest bliska podjęcia decyzji o przełożeniu zbliżających się mistrzostw Europy. Dałoby to czas na dokończenie rozgrywek ligowych i w europejskich pucharach. UEFA musiałaby jednak zawrzeć porozumienie ze światową federacja FIFA, która na przyszły rok zaplanowała klubowe mistrzostwa świata w nowym formacie.

Pandemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych potwierdzono dotychczas ponad 126 tys. przypadków zakażenia i ok. 4,9 tys. zgonów zarażonych wirusem.