Telewizja TVE przypominając, że w tym roku nie zostanie wręczona nagroda Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika świata, zaznacza, że piątkowy mecz będzie prawdopodobnie jedyną w tym roku szansą na porównanie umiejętności obu uznawanych obecnie za czołowych piłkarzy globu.

Reklama

Wydawany w Katalonii dziennik “Mundo Deportivo” wskazuje na deklaracje aktualnych oraz byłych zawodników Bayernu Monachium, umniejszających potencjał ekipy z Barcelony oraz podkreślających wyższość obecnego poziomu gry Lewandowskiego nad Messim.

Gazeta przypomina, że polski napastnik dowiódł w tym roku zarówno wysokiej skuteczności w Bundeslidze, jak i w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w której przewodzi z 13 celnymi trafieniami.

Kataloński dziennik wskazuje jednak, że rywalizacja pomiędzy Lewandowskim a Messim może nie przedstawiać pełnego potencjału obu zawodników, gdyż Argentyńczyk pojawi się na stadionie w Lizbonie po kontuzji, jakiej nabawił się we wcześniejszym spotkaniu z Napoli.

Z kolei “Marca” zaznacza, że chociaż obaj mają ponad 30 lat, Messi i Lewandowski udają się do Lizbony “nie wykazując żadnych oznak upływu czasu”. Sam turniej w stolicy Portugalii określają mianem wielkiej niewiadomej.

Część hiszpańskich komentatorów wskazuje przed piątkowym meczem ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów, że rywalizacja pomiędzy Bayernem Monachium a FC Barcelona może być spotkaniem godnym finału tegorocznych rozgrywek. Zaznaczają jednak, że rzeczywisty poziom gry zespołów jest trudny do przewidzenia z powodu nieregularnych występów w dobie pandemii koronawirusa.

“Turniej finałowy w Lizbonie nie ma wyraźnych faworytów. Po naznaczonym epidemią sezonie nic teraz nie jest pewne” - twierdzi “Marca”.

Z kolei kataloński dziennik “Sport” odnotowuje, że Covid-19 uczynił końcówkę tegorocznych rozgrywek LM nieprzewidywalną, tak jak wyniki testów na obecność koronawirusa, którym piłkarze FC Barcelona zostaną poddani w czwartek po przybyciu do Portugalii.