Zwycięstwo 2:1 odniosła z kolei ekipa Red Bull Salzburg, choć do przerwy przegrywała w Izraelu z Maccabi Tel Awiw 0:1. Jeszcze w poniedziałek nie było pewne, czy to spotkanie się odbędzie, ponieważ u grupy piłkarzy i członków sztabu gospodarzy wykryto koronawirusa. Dlatego klub z Tel Awiwu wystąpił w częściowo rezerwowym składzie.

W spotkaniu Slavii z FC Midtjylland w Pradze bramki nie padły, choć obie strony miały po jednej dobrej okazji w doliczonym czasie drugiej połowy.

Jedyny polski uczestnik eliminacji Champions League w tym sezonie - Legia Warszawa - został wyeliminowany w 2. rundzie po porażce z Omonią Nikozja. Cypryjski zespół, prowadzony przez byłego trenera Legii Norwega Henninga Berga, pokonał później również Crveną Zvezdę Belgrad i o wstęp do prestiżowych rozgrywek powalczy w środę z Olympiakosem Pireus.

Ponadto tego dnia Molde FK zmierzy się z Ferencvarosi TC, a KAA Gent podejmie Dynamo Kijów, którego piłkarzem jest Tomasz Kędziora.

Rewanże odbędą się 29-30 września. Zwycięzcy dwumeczów awansują do fazy grupowej. Losowanie zaplanowano na czwartek 1 października w Nyonie.

Wyniki i program 4. rundy eliminacji LM (początek wszystkich meczów o godz. 21.00): wtorek, 22 września ścieżka mistrzowska Slavia Praga (Czechy) - FC Midtjylland (Dania) 0:0 Maccabi Tel Awiw (Izrael) - Red Bull Salzburg (Austria) 1:2 (1:0) ścieżka ligowa FK Krasnodar (Rosja) - PAOK Saloniki (Grecja) 2:1 (1:1) środa, 23 września ścieżka mistrzowska Molde FK (Norwegia) - Ferencvarosi TC (Węgry) Olympiakos Pireus (Grecja) - Omonia Nikozja (Cypr) ścieżka ligowa KAA Gent (Belgia) - Dynamo Kijów (Ukraina)