Kluby muszą odejść i spodziewam się, że stanie się to w piątek. Potem musimy dowiedzieć się, jak zakończyć (w tym sezonie -red.) turniej Ligi Mistrzów - powiedział Moller, który jest również szefem Duńskiej Federacji Piłkarskiej.

Reklama

W piątek odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komitetu Wykonawczego UEFA - dodał.

Opinia Mollera pojawiła się wkrótce po tym, jak prezydent UEFA Aleksander Ceferin powiedział, że chce wprowadzenia zakazów dla klubów-rebeliantów.

Wciąż oceniamy z naszym zespołem prawnym, ale przyjmiemy wszelkie możliwe sankcje i poinformujemy tak szybko, jak to będzie możliwe - powiedział Ceferin.

Słoweniec uważa, że twórcy Superligi powinni zostać usunięci ze wszystkich rozgrywek pod egidą UEFA. Zapowiedział również, iż piłkarze, którzy wezmą udział w Superlidze, będą wykluczeni m.in. z mistrzostw świata i Europy.

Półfinały LM pod znakiem zapytania

Trio półfinalistów obecnej edycji Ligi Mistrzów, czyli Manchester City, Chelsea i Real, jest częścią grupy 12 klubów, które ogłosiły powstanie osobnej Superligi, wielkiego konkurenta dla rozgrywek UEFA.

W półfinałach LM sezonu 2020/21 Real ma zmierzyć się z Chelsea, a Manchester City z Paris Saint-Germain - francuski klub nie zgłosił się do Superligi.

Jak podają światowe media, liderami nowych rozgrywek mają zostać Manchester United, Juventus Turyn i Real. Wśród założycieli są również Liverpool, Manchester City, Chelsea, Arsenal Londyn, Tottenham Hotspur, Barcelona, Atletico Madryt, AC Milan i Inter Mediolan.

Docelowo w Superlidze, która ma wystartować prawdopodobnie latem 2022 roku, ma grać 20 zespołów (systemem każdy z każdym), z których 15 będzie miało stałe miejsce w rozgrywkach, a pozostałe pięć będzie się zmieniać co sezon.