W 14. minucie meczu na Santiago Bernabeu francuski napastnik strzelił gola numer 1000 dla Realu, biorąc pod uwagę Ligę Mistrzów i jej poprzednika - Puchar Europy. W 61. minucie ustalił wynik, a w obu akcjach asystował mu Brazylijczyk Vinicius Junior. Dla Szachtara gola strzelił Brazylijczyk Fernando w 39. minucie.

Benzema powiększył swój dorobek w Lidze Mistrzów do 75 bramek i umocnił się na czwartym miejscu w klasyfikacji strzelców wszech czasów. Jednocześnie zapisał się w annałach Realu, obok takich gwiazd jak Alfredo Di Stefano (100. bramka), Ferenc Puskas (200.) czy Cristiano Ronaldo (800. i 900.).

Więcej goli w Lidze Mistrzów strzelili tylko Portugalczyk Cristiano Ronaldo - 139, Argentyńczyk Lionel Messi - 123 oraz Robert Lewandowski, który we wtorek w swoim setnym występie w tych rozgrywkach zanotował trzy trafienia i ma już ich 81. Polak był głównym bohaterem spotkania Bayernu Monachium z Benficą Lizbona (5:2).

Real zdobył najwięcej bramek w historii rywalizacji o Pucharu Europy - 1001. Drugie miejsce zajmuje Bayern Monachium - 763, a trzecie Barcelona - 654.

W drugim zakończonym środowym meczu AC Milan zremisował z FC Porto 1:1 i zdobył pierwszy punkt w tym sezonie.