Kapitan reprezentacji Polski asystował za to przy 50. w karierze golu Thomasa Muellera w Champions League.

Bayern już wcześniej miał zapewnione pierwsze miejsce w grupie E i pewnie awansował do 1/8 finału. Lewandowski grał w środę do 78. minuty.

W drugim meczu tej samej grupy Benfica Lizbona wygrała u siebie z Dynamem Kijów 2:0. W składzie gości zabrakło Tomasza Kędziory, który - według nieoficjalnych informacji - miał pozytywny wynik testu na koronawirusa i nie poleciał z drużyną do Portugalii. Drużyna z Ukrainy zajęła ostatnie miejsce i odpadła z europejskich pucharów.

Wojciech Szczęsny tym razem był rezerwowym bramkarzem Juventusu Turyn, a jego zespół pokonał u siebie Malmoe FF 1:0 i awansował do 1/8 finału z pierwszej pozycji w grupie H.

Po długiej kontuzji do kadry meczowej FC Salzburg powrócił Kamil Piątkowski. W środowym spotkaniu grupy G u siebie z Sevillą (1:0) Polak był rezerwowym. Mistrz Austrii wszedł do 1/8 finału z drugiej pozycji.

Występy Polaków w 6. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów: Bayern Monachium - Barcelona 3:0 Robert Lewandowski (napastnik Bayernu) - do 78. minuty Benfica Lizbona - Dynamo Kijów 2:0 Tomasz Kędziora (obrońca Dynama) - poza kadrą Juventus Turyn - Malmoe FF 1:0 Wojciech Szczęsny (bramkarz Juventusu) - rezerwowy FC Salzburg - Sevilla 1:0 Kamil Piątkowski (obrońca FC Salzburg) - rezerwowy