Dziennik Gazeta Prawana logo

Marciniak doceniony. Polak poprowadzi półfinałowy mecz Ligi Mistrzów

25 kwietnia 2022, 10:28
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Szymon Marciniak
<p>Szymon Marciniak</p>/Newspix
Szymon Marciniak jako pierwszy Polak w historii poprowadzi w środę półfinałowy mecz piłkarskiej Ligi Mistrzów pomiędzy Liverpoolem a Villarreal. Będzie to jego ósme spotkanie sędziowane w Champions League w tym sezonie.

 - napisano na portalu "Łączy nas piłka".

W tym sezonie Marciniak dwukrotnie prowadził już spotkania Liverpoolu - z AC Milan w fazie grupowej oraz z Interem Mediolan w 1/8 finału. Oba te spotkania "The Reds" wygrali.

Villarreal także ma dobre wspomnienia związane z polskim arbitrem, pod okiem którego "Żółta Łódź Podwodna" niespodziewanie rozbiła w rewanżu 1/8 finału na wyjeździe Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego 3:0.

Marciniak od początku kariery sędziował 34 mecze w istniejącej od sezonu 1992/93 Lidze Mistrzów. Drugie miejsce wśród Polaków pod tym względem zajmuje Ryszard Wójcik - 16 spotkań.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj