Piłkarze z Lizbony już w poprzednim tygodniu zrobili duży krok do awansu, wygrywając w Łodzi z Dynamem 2:0 (kijowianie grali dotychczas jako gospodarze na stadionie ŁKS).

W rewanżu Portugalczycy ponownie okazali się wyraźnie lepsi. Gole dla Benfiki - wszystkie w pierwszej połowie - strzelili: doświadczony argentyński obrońca Nicolas Otamendi, Rafa Silva oraz Brazylijczyk David Neres.

Kędziora rozegrał cały mecz w defensywie ukraińskiej drużyny.

Z kwalifikacji LM odpadł Karabach Agdam, który w 1. rundzie wyeliminował Lecha Poznań. Po bezbramkowym remisie z Viktorią Pilzno w Baku, w rewanżu drużyna z Azerbejdżanu uległa 1:2. Decydującą bramkę dla czeskiego zespołu zdobył w 73. minucie były napastnik Wisły Kraków Jan Kliment.

W rywalizacji Maccabi Hajfa z Crveną Zvezdą Belgrad lepszy okazał się zespół z Izraela. U siebie wygrał 3:2, a w Serbii - po bardzo zaciętym spotkaniu - zremisował 2:2 dzięki... samobójczej bramce Milana Pavkova w 90. minucie.

W środę wyłonionych zostanie trzech kolejnych uczestników Ligi Mistrzów.

Ciekawie zapowiada się m.in. rywalizacja PSV Eindhoven z Rangers FC. W Glasgow było 2:2. Rewanż w Holandii poprowadzi jako sędzia główny Szymon Marciniak.

W dość korzystnym położeniu przed rewanżem znajduje się m.in. FC Kopenhaga, w którym jednym z bramkarzy jest Kamil Grabara, leczący obecnie kontuzję. Duński zespół poleci na środowy rewanż do Turcji z Trabzonsporem z jednobramkową zaliczką z pierwszego meczu (2:1).

Losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów zaplanowano na 25 sierpnia, a dzień później - Ligi Europy, do której trafią przegrani z 4. rundy eliminacji LM.