W 73. minucie niedzielnego spotkania doszło do przepychanki między napastnikiem Ibrahimovicem, a obrońcą gości Marco Rossim. Szwed otrzymał od rywala delikatnego kuksańca, ale oddał ze zdecydowanie większą siłą, uderzając go w żołądek. Sędzia usunął zawodnika Milanu z boiska, a Rossi ujrzał jedynie żółtą kartkę. Wcześniej Ibrahimovic otrzymał żółtą kartką za protesty po decyzji arbitra, który nie uznał mu gola, dopatrując się zagrania ręką.

Reklama

O ile nieobecność Szweda może nie być widoczna w meczu z Palermo, to w derbach Mediolanu z Interem (3 kwietnia) będzie to już spory problem. Napastnika zabraknie również w rywalizacji z Fiorentiną, której bramki broni Artur Boruc.

Ponadto w poniedziałek ukarany został zawieszeniem na trzy mecze obrońca Lazio Stefan Radu, który w niedzielnych derbach Rzymu uderzył "z byka" pomocnika Romy Fabio Simplico. Poza tym pomocnik Lazio Cristian Ledesma nie zagra w dwóch najbliższych spotkaniach ligowych za krytykowanie arbitra.

Roma została też ukarana grzywną w wysokości 35 tys. euro za swojego kibica, który oślepiał laserem bramkarza Lazio Fernando Muslera, szczególnie kiedy Franscesco Totti wykonywał rzut karny. Lazio natomiast musi zapłacić sześć tys. euro za rzucanie przez kibiców tego klubu rac na boisko.

W derbach stolicy Włoch Roma wygrała 2:0 i zmniejszyła stratę do lokalnego rywala do dwóch punktów, który plasuje się na piątej pozycji z dorobkiem 51 pkt. W tabeli prowadzi Milan - 62 pkt, a drugi jest Inter - 57 pkt.