Spotkanie zostało z tego powodu przerwane 36. minucie. Mecz zostanie powtórzony 19 stycznia bez udziału publiczności.

Reklama

W pierwszej połowie grudniowego meczu na murawę stadionu w Amsterdamie wbiegł 19-letni fan, który chwilę potem został dwukrotnie kopnięty przez bramkarza drużyny AZ - Estebana Alvarado. Za to zachowanie sędzia ukarał Kostarykanina czerwoną kartkę.

Wobec wydarzeń na boisku trener Alkmaar (aktualnego lidera holenderskiej ekstraklasy) Gert Jan Verbeek polecił swoim zawodnikom, by opuścili boisko. Po chwili sędzia zakończył mecz. Gospodarze prowadzili wówczas 1:0.

Holenderski Związek Piłki Nożnej (KNVB) w środę podjął decyzję, że wznowienie meczu od 37. minuty byłoby nierozsądne, ponieważ AZ kontynuowałoby spotkanie w osłabieniu po czerwonej kartce dla Estebana Alvarado. Ostatecznie kara dla bramkarza została anulowana.

Dodatkowo Ajax został ukarany grzywną w wysokości 10 tys. euro za nieodpowiednie zabezpieczenie spotkania. Zwycięzca zagra w ćwierćfinale z trzecioligowym amatorskim GVVV.

Reklama

Jak poinformował rzecznik prokuratury w Amsterdamie Otto van der Bijl, oprócz kary aresztu sprawca zajścia otrzyma także zakaz stadionowy, będzie się musiał meldować na posterunku policji zawsze, gdy Ajax będzie grał na własnym boisku. Nie podano, jak długo zakaz będzie obowiązywał.