Podopieczni Jose Mourinho tylko w pierwszej połowie mieli nieco problemów z rywalami, bo do przerwy był remis 1:1. Mimo przewagi to gospodarze pierwsi stracili bramkę. W 13. minucie precyzyjnym strzałem głową Ikera Casilliasa pokonał Fernando Llorente. Dwanaście minut później wyrównał Marcelo po akcji z Karimem Benzemą.

Stołeczny zespół na prowadzenie wyprowadził, a potem podwyższył wynik Cristiano Ronaldo, który wykorzystał dwa rzuty karne. Najpierw w polu karnym gości faulowany był Kaka, a w drugim przypadku nieprzepisowo zatrzymywany był Mesut Oezil. W końcówce wynik spotkania ustalił strzałem z ostrego kąta Jose Callejon.

Również w niedzielę Barcelona pokonała na wyjeździe Malagę 4:1, a trzy gole zdobył Lionel Messi. Argentyńczyk, który ma już na koncie 22 bramki, na kilka godzin wyprzedził Cristiano Ronaldo w klasyfikacji najlepszych strzelców. Jednak po dwóch wykorzystanych "jedenastkach" Portugalczyk odzyskał prowadzenie w tej klasyfikacji (23 gole).