Producent alkoholu Bodegas Valentin Bianchi zapowiedział, że trunek o nazwie "Leo" pojawi się w sprzedaży w kwietniu. Argentyńczycy zapewniają, że część dochodów z jego sprzedaży zostanie przekazana na cele dobroczynne. Firma współpracuje z fundacją Messiego, trzykrotnie wybieranym najlepszym piłkarzem na świecie, i wspomoże m.in. edukację dzieci i młodzieży.

Reklama

Ponadprzeciętnym talentem 24-letniego Messiego, nazywanym zawodnikiem z "szóstym zmysłem", zainteresowali się też naukowcy z Kassel.

Messi widzi na boisku więcej niż pozostali piłkarze. Niesamowita jest jego inteligencja boiskowa, wie co za chwilę się wydarzy. Genialnie podejmuje decyzje, co sprawia, że szybko rozwiązuje problemy w najlepszy z możliwych sposobów - powiedział profesor Norbert Hagemann.

Gracz z Rosario, który od początku kariery związany jest z Barceloną, nie tylko znakomicie drybluje, podaje, ale i strzela mnóstwo bramek. W obecnym sezonie hiszpańskiej ekstraklasy zdobył ich 23. O jedno trafienie wyprzedza go Portugalczyk Cristiano Ronaldo z Realu Madryt.