Spotkanie w Pampelunie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy w 22. minucie prowadzili już 2:0. Oba gole zdobył Serb Dejan Lekic, który przed tygodniem zapewnił też Osasunie remis w meczu ze Sportingiem Gijon (1:1). Wcześniej w tym sezonie nie wpisał się na listę strzelców.

>>>Osasuna - Barcelona 3:2. Zobacz gole

Zespół trenera Josepa Guardioli zaczął odrabiać straty po przerwie, a w 51. minucie gola zdobył Chilijczyk Alexis Sanchez. Pięć minut później na 3:1 podwyższył jednak Raul Garcia.

Rozmiary porażki faworyta zmniejszył w 73. minucie 20-letni rezerwowy Cristian Tello, któremu asystował inny wprowadzony z ławki piłkarz Cecs Fabregas.

"Droga Realu po mistrzostwo Hiszpanii coraz krótsza. Liga coraz bardziej na biało (barwy "Królewskich - PAP)" - napisała po meczu "Marca".

Dziennik "As" w internetowej relacji zwrócił z kolei uwagę, że sędzia Paradas Romero w 81. minucie nie uznał prawdopodobnie prawidłowo zdobytego gola przez Sancheza, odgwizdując spalonego.

Poprzednio Barcelona została pokonana w Pampelunie 12 marca 2006 roku.

"Barca" przegrała po raz drugi w sezonie. Wcześniej 26 listopada z Getafe (0:1).