Gospodarze walczą o 19. scudetto w historii, a Juventus 29-krotnie wygrał ligę, ale dwa tytuły stracił z powodu afer korupcyjnych.

>>>AC Milan - Juventus 1:1. Zobacz gole

W obecnym sezonie w bezpośrednich starciach górą jest "Stara Dama". W pierwszej rundzie Juventus wygrał u siebie 2:0, a dwa tygodnie temu w Mediolanie zwyciężył 2:1 w półfinale Pucharu Włoch (rewanż 21 marca).

W sobotnim spotkaniu na San Siro pierwsi z gola cieszyli się gospodarze. W 15. minucie po ogromnym błędzie defensywy Juventusu trafienie zaliczył Antonio Nocerino. Turyńczycy wyrównali dopiero w 83. minucie po mocnym strzale z woleja rezerwowego Alessandro Matriego. Niedługo potem czerwoną kartkę za faul od tyłu zobaczył Arturo Vidal (Juventus), ale mistrzowie Włoch - grający bez zawieszonego dyscyplinarnie Zlatana Ibrahimovica - nie wykorzystali liczebnej przewagi.

Sporo kontrowersji wywołała praca arbitra, który w pierwszej połowie nie uznał gola dla Milanu (Sulley Muntari), a w 79. minucie dla Juventusu (Matri). Jak wykazały telewizyjne powtórki, w obu przypadkach sędzia popełnił błąd.

Po 25 kolejkach Milan ma 51 punktów, o jeden więcej od Juventusu, ale turyńczycy - z racji zaległego spotkania - są w teoretycznie lepszej sytuacji.