Lewandowski zanotował 15. i 16. trafienie w sezonie. W klasyfikacji strzelców Bundesligi wyprzedzają go jedynie Mario Gomez z Bayernu Monachium i Holender Klaas-Jan Huntelaar z Schalke Gelsenkirchen. Obaj mają w dorobku po 18 bramek.

>>>Borussia - Hannover 3:1. Zobacz gole

Borussia od 18 września nie przegrała 17 kolejnych spotkań ligowych, zdobył w tym czasie 45 z 51 możliwych punktów i awansowała z 11. na pierwsze miejsce w tabeli. Ostatniej porażki obrońcy tytułu doznali z ekipą... Hannover 96.

Pierwszego gola w 27. minucie Lewandowski strzelił po asyście Łukasza Piszczka. Dziewięć minut po przerwie zdobył drugiego, tym razem po podaniu Błaszczykowskiego.

Hannover, w którego kadrze zabrakło z powodu kontuzji Artura Sobiecha, próbował jeszcze walczyć. Kontaktową bramkę reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Didier Ya Konan uzyskał w 60. minucie.

W doliczonym czasie gry Błaszczykowski zauważył wbiegającego w pole karne Chorwata Ivana Perisica, a ten ustalił wynik na 3:1.

Kapitan reprezentacji Polski i Piszczek rozegrali cały mecz, a Lewandowski opuścił boisko trzynaście minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

Borussia po 23 kolejkach ma cztery punkty przewagi nad Bayernem Monachium. Bawarczycy awansowali na drugie miejsce w tabeli po zwycięstwie nad Schalke Gelsenkirchen 2:0.