O zakończeniu zabiegu poinformował trener Josep Guardiola na konferencji prasowej po wtorkowym meczu ligowym z Getafe (4:0). Operacja, którą prowadził Juan Garcia Valdecasas, rozpoczęła się przed południem i trwała do późnych godzin wieczornych. Na razie lekarze wstrzymują się z oceną stanu zdrowia zawodnika katalońskiej drużyny. Dawcą części organu był kuzyn piłkarza.

W symboliczny sposób Abidala wsparli kibice Barcelony. W 22. minucie ponad 76 tysięcy fanów zgromadzonych na trybunach wstało z miejsc i przez 60 sekund klaskało. Francuski defensor występuje z nr 22 na koszulce... Zdobywca ostatniego gola - Pedro Rodriguez zadedykował mu swoje trafienie. Z kolei Guardiola powiedział: "Wygraną dedykujemy Abidalowi i jego kuzynowi".

Nie wiadomo, kiedy Abidal będzie mógł wrócić do czynnego uprawiania sportu. Francuz regularnie występuje w barwach Barcelony, do której dołączył w 2007 roku. W styczniu przedłużył o kolejny rok kontrakt. W zespole narodowym Francji od 2004 roku rozegrał 61 spotkań.