Relacje na linii trener - zawodnicy są w klubie wielokrotnego mistrza kraju bardzo napięte. Jak podaje "La Vanguardia", graczom nie podobają się publiczne reprymendy Mourinho. Ich zdaniem, trener przesadza z ich krytyką w mediach.

Reklama

Portugalczyk po każdym kolejnym meczu oskarża swoich podopiecznych o nieprofesjonalne podejście do gry i mówi, że "przeżywa obecnie najgorsze dni od momentu pojawienia się w Madrycie".

Piłkarze z kolei nie godzą się na publiczne ocenianie i krytykowanie. "To dziwne, że trener jest dla nas tak surowy po zaledwie czterech potyczkach" - stwierdził w rozmowie z hiszpańskimi dziennikarzami obrońca "królewskich" Sergio Ramos.

Gazeta zauważa, że gracze Realu nie potrafią powiedzieć, co się z nimi dzieje i dlaczego ich wyniki są niesatysfakcjonujące. W ostatnich czterech ligowych kolejkach zdobyli tylko cztery punkty. Jak sami zaznaczają, nie przypominają sobie tak słabego startu w rodzimych rozgrywkach w ostatnich latach.

Także media z Madrytu nie szczędzą Realowi słów krytyki. Piszą o wielu popełnionych przez klub błędach, za które odpowiedzialność ponoszą wszyscy ludzie z otoczenia ekipy Mourinho. Jak podają gazety, piłkarze przyznają się do słabszej dyspozycji, określając jednocześnie letnie przygotowania do sezonu jako bezwartościowe.

Reklama

Są zdania, że z grą, jakiej uczy ich Mourinho, nie mają szans na zwycięstwo w lidze. Podkreślają, że taktyka ich szkoleniowca jest zbyt przewidywalna - powiedział w katalońskim radiu dziennikarz "El Pais" Diego Torres.

Reklama

Portugalczyk pokłada teraz nadzieję w rozgrywkach europejskich. Real we wtorek przystąpi do rywalizacji w Lidze Mistrzów. We wtorek na własnym boisku podejmować będzie Manchester City. Mourinho liczy na to, że dobre wyniki osiągane w Champions League polepszą atmosferę wokół jego teamu. Zapowiada też rewolucję w drużynie.

"Il Mundo Deportivo" nie daje jednak trenerowi madryckiej drużyny większych szans na powodzenie w tym sezonie. Jego dni są policzone - twierdzą hiszpańscy dziennikarze.

Po dwóch porażkach, remisie i tylko jednej wygranej Real Madryt plasuje się obecnie na 11. miejscu w tabeli Primera Division, tracąc do liderującej Barcelony już 8 punktów.