W pierwszej połowie kibice obejrzeli dwa gole. Najpierw w 14. minucie do siatki rywali trafił Andrea Pirlo, a w doliczonym czasie wyrównał uderzeniem głową Emanuele Calaio. Po przerwie obie ekipy zagrały otwarcie i stwarzały sobie wiele okazji, ale ostatnie słowo należało do gości z Turynu, którzy odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie. Siena spadła natomiast na ostatnie miejsce w tabeli - wywalczyła wprawdzie osiem punktów, ale rozpoczynała sezon z sześcioma ujemnymi. To kara za udział w aferach związanych z ustawianiem meczów.

>>>Siena - Juventus 1:2. Zobacz gole

W niedzielne popołudnie zwycięstwo odniosła także ekipa Lazio Rzym, która łatwo poradziła sobie na wyjeździe z Pescarą 3:0. Już w piątej minucie swoją czwartą bramkę w sezonie zdobył Brazylijczyk Hernanes, a jeszcze w pierwszej połowie dwa trafienia dołożył Miroslav Klose. Urodzony w Opolu reprezentant Niemiec ma na koncie już pięć goli w lidze.

Takim samym dorobkiem może pochwalić się Stevan Jovetic. Czarnogórzec zapewnił Fiorentinie zwycięstwo 1:0 nad Bologną, pokonując bramkarza gości już w siódmej minucie.

Torino z Kamilem Glikiem w składzie poniosło drugą porażkę w sezonie. Tym razem lepsze od beniaminka okazało się Cagliari. Goście wygrali 1:0 dzięki bramce z rzutu karnego Brazylijczyka Nene w 74. minucie. Z kolei Błażej Augustyn nie znalazł się w składzie Catanii na mecz z Parmą (2:0).

W spotkaniu, które zostało rozegrane wcześniej, Roma okazała się lepsza od Atalanty. Piłkarze ze stolicy wygrali 2:0 po bramkach Argentyńczyka Erika Lameli i Amerykanina Michaela Bradleya. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych czeskiego trenera Zdenka Zemana przed własną publicznością.

Liderem w dalszym ciągu jest Juventus, który ostatni mecz we włoskiej ekstraklasie przegrał 15 maja 2011 roku z Parmą (0:1). O trzy oczka mniej ma Napoli, które swoje spotkanie z Udinese rozegra dopiero o godzinie 20.45. W tym samym czasie w meczu derbowym spotkają się drużyny z Mediolanu: AC Milan i Inter.