Wszystkie gole starcia Torino z Parmą padły w drugiej połowie. Beniaminek musiał od 53. minuty radzić sobie w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę zobaczył Gianluca Sansone. Goście wykorzystali grę w przewadze, zdobywając w ciągu minuty dwie bramki - w 72. trafił Nicola Sansone, a chwilę po tym na 2:0 podwyższył urodzony w Brazylii Amauri. Pozostałe gole padły krótko przed ostatnim gwizdkiem sędziego.

>>>Catania - Juventus 0:1. Zobacz wideo

"Stara Dama", która nie przegrała w Serie A od 15 maja 2011 roku, w niedzielę długo męczyła się, nie mogąc sforsować defensywy Catanii. Zwycięstwo zapewnił jej gol Arturo Vidala. Chilijczyk trafił do siatki w 57. minucie, dobijając strzał Duńczyka Nicklasa Bendtnera, który zdołał obronić argentyński bramkarz gospodarzy Mariano Andujar.

Piłkarze z Turynu mieli sporo szczęścia w tej sytuacji, a także i w całym spotkaniu. Bendtner, uderzający na bramkę tuż przed Vidalem, wydawał się bowiem być na minimalnym spalonym. W pierwszej połowie z kolei arbiter nie uznał prawdopodobnie prawidłowo zdobytego gola dla Catanii.

W kadrze drużyny z Sycylii zabrakło polskiego obrońcy Błażeja Augustyna, który jest kontuzjowany.

W innym niedzielnym spotkaniu dwubramkowe prowadzenie na własnym stadionie roztrwoniła AS Roma. Po 24. minutach rzymianie wygrywali 2:0 z Udinese po dwóch golach Erika Lameli, ale gościom udało się doprowadzić do wyrównania. W 88. minucie na 3:2 trafił z rzutu karnego Antonio di Natale i Roma pozostała bez punktów. Piłkarzy ze stolicy Włoch podobny los spotkał we wrześniu, kiedy ulegli Bolonii 2:3, mimo że do przerwy prowadzili 2:0.

Także w niedzielę siódme zwycięstwo w sezonie odniósł Inter Mediolan, który na wyjeździe ograł właśnie Bolonię 3:1. Na gole piłkarzy gości Andrei Ranocchii i Argentyńczyka Diego Milito odpowiedział Nicolo Cherubin, ale ostatnie słowo należało do innego zawodnika z Argentyny Estebana Cambiasso.

Inter jest na trzecim miejscu w tabeli, ze stratą czterech punktów do lidera. Drugie jest Napoli, które pokonało Chievo Werona 1:0 po golu Słowaka Marka Hamsika. Prowadzi Juventus Turyn, który zgromadził 25 punktów.