Fakt, że gramy na wyjeździe o niczym nie świadczy. Jednak zdajemy sobie sprawę, że o zwycięstwo będzie nam bardzo trudno. Juventus to świetny zespół, który jest niepokonany od wielu meczów. Chcemy jednak udowodnić swoją dobrą dyspozycję i przerwać passę rywala - powiedział napastnik Interu Diego Milito.

Reklama

Statystyki przemawiają za zespołem "Starej Damy". Inter nie wygrał w Turynie od 2006 roku. W ligowej rywalizacji Juventus podejmował rywala z Mediolanu 79 razy i tylko w 10 spotkaniach goście wywalczyli komplet punktów. 55 spotkań wygrał Juventus. Teraz jednak Inter ma za sobą pięć wyjazdowych wygranych z rzędu w Serie A.

Będziemy rywalizowali z wielką drużyną. W tym roku w Interze doszło do wielu zmian, ale siła napędowa drużyny pozostała. W składzie jest duża konkurencja i to dobrze wpływa na tą ekipę w obecnym sezonie. Uważam, że największe zagrożenie grozi nam ze strony Milito. To jeden z najlepszych napastników w Europie - powiedział obrońca Juventusu Andrea Barzagli.

Po dziesięciu kolejkach Serie A mistrz Włoch z Turynu z dorobkiem 28 punktów przewodzi w tabeli. Inter zgromadził o cztery oczka mniej.