Glik, który znalazł się w kadrze Polski na środowy towarzyski mecz z Urugwajem, rozegrał całe spotkanie. Zwycięstwo nad Bologną zapewnił jego zespołowi gol Danilo D'Ambrosio w 65. minucie. Ekipa z Turynu jest obecnie 12. w Serie A.

>>>Torino - Bologna 1:0. Zobacz wideo

Szóstą ligową porażkę w sezonie poniósł AC Milan. Wicemistrzowie Włoch ulegli na własnym boisku Fiorentinie 1:3 i zajmują obecnie 13. miejsce w tabeli.

Zwycięstwo dały gościom trafienia Alberto Aquilaniego, Hiszpana Borji Valero oraz Marokańczyka Mounira El Hamdaouiego. Jedynego gola dla mediolańczyków, którzy w 35. minucie nie wykorzystali rzutu karnego (Brazylijczyk Alexandre Pato), zdobył Giampaolo Pazzini.

W niedzielnych derbach Rzymu Lazio, po golach Antonio Candrevy, reprezentanta Niemiec Miroslava Klosego oraz Stefano Mauriego pokonało na własnym boisku Romę 3:2. Dla pokonanych bramki zdobyli z kolei Argentyńczyk Erik Lamela oraz Bośniak Miralem Pjanic. Oba zespoły kończyły mecz w osłabieniu. Czerwonymi kartkami ukarani zostali Daniele De Rossi (Roma) w 45. i Mauri (Lazio) w 85. minucie.

Ósme ligowe zwycięstwo w sezonie odniosło w niedzielę Napoli, pokonując na wyjeździe Genoę 4:2. Dobrą formę potwierdził Edison Cavani, który w środę najprawdopodobniej wystąpi w reprezentacji Urugwaju w meczu z Polską. 25-letni zawodnik, który w czwartek zdobył wszystkie bramki dla Napoli w wygranym 4:2 meczu z Dnipro Dniepropietrowsk w Lidze Europejskiej, w niedzielę zaliczył jedno trafienie. Pozostałe dołożyli Giandomenico Mesto, Lorenzo Insigne oraz Słowak Marek Hamsik dwa.

Siódmą z rzędu porażkę poniosła natomiast Sampdoria Genua - 0:2 na wyjeździe z Palermo. Oba gole dla zwycięzców zdobył Argentyńczyk Paulo Dybala, którego dziadek urodził się w Polsce.

W sobotę prowadzący w tabeli Juventusu Turyn pokonał na wyjeździe Pescarę 6:1 (5:1). "Stara Dama" już do przerwy prowadziła 5:1. Hat-trickiem popisał się Fabio Quagliarella. Pozostałe bramki zdobyli Chilijczyk Arturo Vidal, Kwadwo Asamoah z Ghany oraz Sebastian Giovinco. Autorem honorowego trafienia dla Pescary był Emmanuel Cascione.

W tabeli Juventus o cztery punkty wyprzedza Inter. Mediolańczycy w ostatnim meczu 12. kolejki zmierzą się w niedzielę wieczorem z Atalantą Bergamo.