Według prestiżowego niemieckiego magazynu "Kicker" Arkadiusz Milik, który podpisał kontrakt z Bayerem Leverkusen kosztował 3,5 mln euro. Wcześniej w polskich mediach pojawiała się kwota 2,6 mln euro, jaką miał zainkasować Górnik Zabrze.

Reklama

Milik w poniedziałek podpisał 5,5 letni kontrakt, wiążąc się z wiceliderem niemieckiej ekstraklasy do końca czerwca 2018 roku.

Musieliśmy sprzedać zawodnika z powodów ekonomicznych. Ale teraz, po wszystkim, jestem zadowolony. Piłkarz również. Negocjacje trochę trwały, jednak to normalne - mówił po sprzedaniu swojego zawodnika prezes Górnika Zabrze Artur Jankowski.

Żadna ze stron zdradziła oficjalnie kwoty transferu. Polskie media zgodnie podały sumę 2,6 mln euro. Jednak zazwyczaj dobrze poinformowany magazyn "Kicker" uważa, że jest to 3,5 mln euro. To ustawiłoby transfer 18-letniego pomocnika w czołówce rankingu najdroższych piłkarzy sprzedanych z polskiej ligi.

Do tej pory rekordowym transferem z polskiej ligi jest sprzedaż Adriana Mierzejewskiego z Polonii Warszawa do Trabzonsporu za 5,25 mln euro w czerwcu 2011 roku. Wcześniej rekordzistą był Robert Lewandowski, za którego Borussia Dortmund zapłaciła Lechowi Poznań 4,5 mln euro rok wcześniej.