Lewandowski do Bayernu miał przejść już w lipcu 2013 roku. Bawarczycy oferowali za naszego piłkarza 20 milionów euro. Borussia jednak nie zgodziła się na ten transfer. Wtedy stało się jasne, że Polak zagra w Bayernie dopiero po wygaśnięciu obowiązującego go kontraktu.

Reklama

Szefowie BVB woleli oddać Polaka za darmo, byle tylko jeszcze przez rok grał w ich klubie. Jak wyliczył niemiecki dziennik "Bild" ta decyzja wcale nie przyniosła strat. Wręcz odwrotnie. Przez rok Lewandowski zarobił dla klubu z Dortmundu więcej niż oferowane 20 milionów euro przez Bayern.

Według "Bilda" Lewandowski zapewnił Borussii wpływy w wysokości 40 milionów euro. 15 milionów euro za grę w Lidze Mistrzów, Lewandowski strzelił decydujące gole w meczach z Arsenalem i Olympique. W pierwszym meczu 1/8 finału z Zenitem Sankt Petersburg Polak zdobył dwie bramki i Borussia jest o krok od awansu do ćwierćfinału, za który UEFA płaci 7,4 miliona euro. 20 milionów euro za grę w Bundeslidze. "Bild" wyliczył, że bramki i asysty Lewandowskiego zapewniły Borussii co najmniej siedem punktów. 5 milionów euro za grę w Pucharze Niemiec. Do tego dochodzą jeszcze wpływy z reklam i biletów.