Umowa wejdzie w życie od początku sezonu ligowego 2015/16. Podpisanie kontraktu z Adidasem stało się możliwe po tym, jak koncern Nike, dotychczasowy sponsor strategiczny Manchesteru wycofał się z negocjacji dotyczących przedłużenia wygasającej za rok umowy. Według niepotwierdzonych informacji oferta Nike była dwukrotnie niższa od propozycji złożonej przez konkurującego z tą firmą Adidasa.

Reklama

Herbert Hainer, członek ścisłego kierownictwa Adidasa, nie ukrywał satysfakcji z faktu podpisania umowy z Manchesterem United. „To ekscytujące - nawiązujemy współpracę z jedną ze światowych potęg piłkarskich. Wspólnie liczymy na sukcesy sportowe, chcemy wzmacniać naszą pozycję na rynku. Nowa umowa z wielkim klubem to milowy krok w realizacji celów marketingowych firmy.” - powiedział przedstawiciel Adisasa.

Manchester United to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych na świecie. Jest klubem, który odnosi sukcesy sportowe - w liczącej 137 lat historii „The Red Devils” zapisano 62 spektaklarne triumfy - w tym 20 tytułów mistrza Anglii i 13 zwycięstw w rozgrywkach Pucharu Anglii, a także pięć trofeów w europejskich pucharach.

Ostatni sezon ligowy nie był dla zespołu z Old Trafford tak udany, jak tego oczekiwano - „The Red Devils” nie zakwalifikowali się do europejskich pucharów, za co posadą zapłacił David Moyes, następca legendarnego managera zespołu, sir Alexa Fergusona. O nowego sezonu trenerem piłkarzy Manchesteru United będzie Louis van Gaal, który w zakończonych w niedzielę piłkarskich mistrzostwach świata reprezentację Holandii doprowadził do trzeciego miejsca na świecie.