W 79. minucie prowadzenie gościom dał Argentyńczyk Luciano Vietto. Gospodarze rozstrzygnęli losy meczu w końcówce: w 88. minucie wyrównał Denis Suarez, a w trzeciej minucie doliczonego czasu wynik ustalił Kolumbijczyk Carlos Bacca, wykorzystując rzut karny.

>>>Sevilla - Villarreal 2:1. Zobacz gole

Atletico Madryt utrzymało kontakt z czołówką, wygrywając na wyjeździe z Getafe 1:0 (1:0) po golu Chorwata Mario Mandžukića z 40. minuty. W 56. minucie czerwoną kartkę dostał Alexis Ruano z Getafe.

Malaga pokonała u siebie Rayo Vallecano 4:0 (3:0), a Espanyol zremisował z Deportivo La Coruna 0:0; cały mecz w barwach gości rozegrał Cezary Wilk.

Barcelona prowadzi przed Sevillą; oba kluby mają po 22 punkty i o punkt wyprzedzają Real Madryt; po 2 punkty tracą Valencia i Atletico.

Deportivo ma 8 punktów i jest 16.; tabelę zamykają Cordoba, Elche i Levante, które mają po 5 punktów.