Goście objęli prowadzenie w 56. minucie po samobójczym golu Kierana Gibbsa; w 85. minucie na 2:0 podwyższył Wayne Rooney. W doliczonym czasie wynik meczu ustalił Olivier Giroud.

W 60. minucie boisko musiał opuścić bramkarz gospodarzy Wojciech Szczęsny, który ucierpiał w zderzeniu z Gibbsem.

Lider Chelsea wygrał u siebie z West Bromwich Albion 2:0 zdobywając obie bramki w pierwszych 25 minutach. Od 29. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla C. Jacoba.

Manchester City wygrał u siebie ze Swansea 2:1, choć od 9. minuty przegrywał po golu Wilfrieda Bony’ego. Dwadzieścia minut później wyrównał Stevan Jovetic, a wynik meczu ustalił Yaya Touré w 62. minucie. W bramce gości cały mecz rozegrał Łukasz Fabiański.

Czwarty dotychczas West Ham United przegrał na wyjeździe z Evertonem 1:2, a ostatnie Burnley niespodziewanie wygrało wyjazdowy mecz ze Stoke City też 2:1 (obie bramki strzelił Danny Ings) i awansowało z 20. na 18. miejsce.

Chelsea ma 32 punkty i o 7 wyprzedza Southampton, który w poniedziałek gra na wyjeździe z Aston Villą. Trzeci Manchester City traci 8 punktów, a na 4. miejsce awansował Manchester United, który ma 19 punktów. Tabelę zamyka Queens Park Rangers, które ma 8 punktów.