Manchester City wygrał na wyjeździe z Watfordem 2:1 (0:0) w 20. kolejce Premier League. Gospodarze objęli prowadzenie w 55. minucie po samobójczym trafieniu Aleksandra Kolarova. W 82. minucie Serb zrehabilitował się, dośrodkowując z rzutu rożnego do Yaya Toure, który doprowadził do remisu. Zaledwie 2 minuty później wynik meczu ustalił Sergio Agüero.

Man City ma 39 punktów i pozostaje na 3. miejscu w tabeli Premier League. O punkt więcej ma Leicester, które zremisowało u siebie z AFC Bournemouth 0:0; bramkarz gości Artur Boruc obronił rzut karny.

Liderem jest Arsenal Londyn, który wygrał u siebie z Newcastle United 1:0 (0:0) po golu Laurenta Koscielnego z 72. minuty.

Inny klub z Manchesteru, United również 2:1 (0:0) wygrał u siebie ze Swansea City z Łukaszem Fabiańskim w bramce. W 47. minucie prowadzenie gospodarzom dał Anthony Martial, ale w 70. minucie było 1:1 po golu Gylfi Sigurdssona. Siedem minut później wynik meczu ustalił Wayne Rooney, zdobywając 188. gola w swych występach w Premier League. Bohaterem spotkania mógł zostać polski bramkarz, który tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego był bliski strzelenia wyrównującego gola. Man Utd odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo od 21 listopada i zajmuje 5. miejsce w tabeli, do Arsenalu 9 punktów.

>>>Manchester United - Swansea 2:1. Zobacz wideo

Tabelę zamyka Aston Villa, która w sobotę poniosła 14. porażkę w 20. meczu i ma zaledwie 8 punktów.

Na niedzielę zaplanowano mecze Crystal Palace z Chelsea i Evertonu z Tottenhamem.