Dziennik Gazeta Prawana logo

Liga francuska: Kolejne niepowodzenie Paris Saint Germain. WIDEO

5 marca 2016, 19:46
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Angel di Maria
Angel di Maria /PAP/EPA
Piłkarze Paris Saint-Germain zremisowali na własnym boisku z Montpellier 0:0 w 29. kolejce ekstraklasy francuskiej. Przed tygodniem paryżanie ponieśli pierwszą ligową porażkę od 15 marca 2015 roku, ulegając na wyjeździe Olympique Lyon 1:2.

W ten sposób zakończyła się seria 36 spotkań, które PSG kończył z przynajmniej jednym punktem.

W sobotę gospodarze wystąpili w rezerwowym składzie. Z powodu kontuzji nie zagrali Marco Verrati i Blaise Matuidi, a ponadto trener Laurent Blanc oszczędzał swoje gwiazdy na czekający je za cztery dni rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów z Chelsea w Londynie. Z ławki rezerwowych potyczkę z 14. aktualnie drużyną rozgrywek obejrzeli m.in. Salvatore Sirigu, David Luiz i Thiago Motta. Szwed Zlatan Ibrahimovic wszedł na boisko dopiero w 61. minucie.

>>>Paris Saint Germain - Montpellier 0:0. Zobacz wideo

W tabeli sytuacja stołecznego zespołu jednak się nie zmieniła. Dzień wcześniej AS Monaco również zdobyło tylko jeden punkt, remisując w Caen 2:2.

Przewaga PSG nad rywalami z Księstwa nadal wynosi 23 punkty, co oznacza, że jeśli za tydzień Monaco nie wygra w Reims, to paryżanie pokonując na wyjeździe "czerwoną latarnię" ekstraklasy - Troyes, zapewnią sobie czwarty z rzędu tytuł mistrza Francji.

W Lidze Mistrzów PSG wygrało u siebie z Chelsea 2:1.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj