UEFA spodziewa się, że przed spotkaniem w Bazylei otrzyma już orzeczenia Trybunału Arbitrażowego d/s. Sportu w Lozannie (CAS)dotyczące odwołania Platiniego od decyzji o zawieszeniu. Francuz nie brał udziału we wtorkowych obradach kongresu.

Reklama

Jeżeli decyzja CAS będzie dla Platiniego pozytywna, ponownie serdecznie powitamy go w naszych strukturach. Jeżeli nie, trzeba będzie ustalić termin nadzwyczajnego kongresu, na którym wybierzemy władze - potwierdził w Budapeszcie tymczasowy sekretarz generalny UEFA Theodore Theodoridis.

Jego zdaniem, gdy konieczne będą wybory prezydenta UEFA, do kolejnego kongresu może dojść we wrześniu w Atenach, gdzie zaplanowane jest spotkanie szefów narodowych federacji piłkarskich.

Theodoridis przyznał, że dostępne jest jeszcze około 30 tysięcy biletów na mecze piłkarskich mistrzostw Europy, które 10 czerwca rozpoczną się we Francji.

Uczestniczący w obradach aktualnie prezydent Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA), a wcześniej sekretarz generalny UEFA Gianni Infantino zaapelował do szefów europejskich federacji narodowych o pomoc finansową dla biedniejszych.

Pomagajmy sobie wzajemnie, gdyż są wśród nas federacje, które nie mają możnych sponsorów i przez to nie mogą szerzej rozwijać działalności. Futbol ma łączyć, a nie dzielić - uważa prezydent FIFA.

Reklama

Kongres w Budapeszcie po raz pierwszy w historii wybrał kobietę - Florence Hardouin z Francji do Komitetu Wykonawczego Europejskiej Unii Piłkarskiej. Do organizacji przyjęto 55 członka - Kosowo.